לאייל,

 

תודה.

 

תודה על כך שהיית חלק משמעותי בהגשמת החלום שלנו. 

 בניית בית מגורים הוא אירוע משמעותי מאד בחיי משפחה. לא הבנו עד כמה התהליך הזה הוא ארוך, מורכב, יקר, מתיש ומורט עצבים.

 

למרבה המזל, זכינו שלוות אותנו לכל אורך התהליך הזה. מתחילת הדרך, מאינסוף רעיונות ושרבוטים ראשוניים על פיסת נייר, דרך הכנת סקיצות של חלופות, תכניות, עיצוב החזיתות, חלונות ופנים הבית, מתן הנחיות ברורות ומדויקות לקבלנים שלא הותירו מקום לטעויות, ליווי אישי בבחירת חומרי גלם וגמר (דבר שהצריך ממך זמן רב וסבלנות אינסופית), ועד לסופו של המסע

 

הליווי הזה לא היה רק "אדריכלי" גרידא, אלא כלל סיוע גם בהיבטים

אחרים של הפרויקט כגון סיוע בבחירת יועצים או ספקים - בחירות אשר הוכיחו את עצמן פעם אחר פעם,

עזרה בניהול תקציב הבנייה, פתרון בעיות שנוצרו על הדרך,

התנהלות מול צדדים שלישיים ועוד.

 

אבל היה שם משהו מעבר לכל זה: אוזן קשבת, תמיכה נפשית ועצה טובה.   

היית סבלני, גם כאשר היו לנו בקשות מגוחכות

 

היית נכון לשמוע הכול, גם כאשר העלינו רעיונות מופרכים;

 

היית נינוח, גם ברגעי משבר;

השמעת את דעתך גם כאשר אנחנו חשבנו אחרת, הסברת ושכנעת אותנו,

מבלי לכפות את דעתך.

באותם מקרים בודדים שבהם עמדנו על דעתנו, היית גמיש וידעת להתאים

את עצמך לשיגעונות שלנו;

 

היית זמין בכול עת. גם כאשר נדרשת לטפל בלקוחות אחרים,

שום פנייה לא נותרה ללא התייחסות או מענה מידיים, ומיד כשהתפנית חזרת אלינו מיוזמתך כדי לתת את המענה לגופה של הבעיה;   

 

והכל במקצועיות, דייקנות, וירידה לפרטים הכי קטנים. ללא פשרות. ומעל לכל - ידע עצום ויצירתיות ללא גבולות.

 והתוצאה מוכיחה שהמציאות יכולה לעלות על הדמיון, התגובות של המבקרים ושל הסובבים, מלאות התפלאות ותשבחות על האדריכלות של המבנה.

 

בכל יום אנחנו נהנים מן היצירה, ותמיד שמחים לחזור אל הבית.

 בהערצה, ושתגשים לעוד הרבה אנשים נוספים את החלום!!!

 

משפחת שטיין, נחשונים

איל, בזכותך!!!

 

כאדריכל שכל כך אוהב את עבודתו, עם כשרונך הרב, הסבלנות וחוש ההומור, חווית התכנון ובנית ביתנו הייתה מרגשת ונהדרת.

המקצועיות והיצירתיות שלך הדהימה אותנו כל פעם מחדש.

כל בעיה שעלתה, ידעת לפתור לשביעות רצוננו ותמיד היית זמין וקשוב, מה שאיפשר לנו להרגיש בנוח וחופשי להתיעץ איתך בכל עת.

גם היום שנים לאחר הבניה, אתה זמין ונכון לבוא ולהציע לנו את רעיונותך המקצועיים.

מאושרים ומודים לך מאד על כל הדרך שעברנו יחד

,תודה רבה

לילי ויוסי גולדשוב

5 שנים עברו מאז שאיל בנה איתנו את הבית.

כן - איתנו - איל היה שם בכל שלב - החל מתהליך קניית השטח, דרך שלב התכנון, לאורך החישובים הכלכליים, ולאורך הבנייה כולה.

הרגשנו עם איל (שצעיר מאיתנו בהרבה שנים) כמו עם אבא, שמוביל אותנו בבטחה לאורך כל הדרך. הוא היה שם זמין תמיד, בקי ושולט בכל שלב בתהליך, וגם מעורב ומשפיע בעניינים קטנים כגדולים מול הקבלן המבצע. 

 

מהתוצאה של הדרך כולה, אנחנו נהנים ב 5 השנים האחרונות, מאז סיום תהליך הבנייה.

החזון בעיני רוחנו, התממש לרעיון ביצועי בעיני הארכיטקט שלנו והפך לממשי ומלא חיים.

!תודה איל

ד"ר חני וד"ר ציון בן אלי

אייל יקירנו,

 

כשהתחלנו את תהליך תכנון ביתנו, לא ידענו להבין את משמעות חשיבותו של הצוות הסובב אותנו בתקופה זו ובראשו, חשיבותו של האדריכל ה"מנצח" על כל התהליך.

 

לאחר שנת בנייה מתישה ושוחקת מאין כמותה, רוויית מתחים והחלטות אותן יש לקבל באופן יום-יומי, אנחנו יכולים לומר שאיננו יכולים להעלות על דעתנו את האפשרות לשרוד את התקופה הזו ללא תמיכתך היום-יומית (פשוטו כמשמעו, שהרי לא חלף יום בשנה זו בו לא שוחחנו)...

 

כבר בראשית תהליך התכנון הבחנו במקצועיותך הרבה, תוך הצגת אין-ספור תכניות תכנון, בסבלנותך הבלתי מתפשרת "להיכנס" לתוך החלום שלנו, לחלום אותו כאילו היה חלומך שלך ובהתאם לשנות ולהתאים, פעם ועוד פעם את התכניות (עם מרתף - בלי מרתף; עם מרפסת - בלי מרפסת ועוד ועוד...) עד לקבלת המוצר המוגמר בדמות תכנית המתיישבת עם החלום אשר באותה עת היה "על הנייר" בלבד.

 

ליווייך היום-יומי, הן באתר הבנייה אליו הגעת בכל עת ובכל צורך שהתעורר (כשהחלום "מתרומם" מהנייר למציאות תלת מימד) והן בכל תהליך קבלת ההחלטות ובחירת החומרים, הצבעים ומגוון האפשרויות הקיימות (אנו יודעים שלא היינו לקוחות קלים בהליכי קבלת ההחלטות...) – נסכו בנו תחושת ביטחון שיש על מי לסמוך וכי תמיד תהיה שם במתן דעה, עצה או הסבר בדבר יתרונות וחסרונות, מתוך נסיונך הרב והטוב.

 

פעם אחר פעם, נותרנו משתהים מהסבלנות ומאורך הרוח לכל שאלה ולכל גחמה (וכאלו היו לרוב...) אשר זכו מצידך לאוזן קשבת, לעצה טובה וכאשר לא היססת ללכת איתנו שוב ושוב לאולמות התצוגה ("אולי נראה עוד פעם את הברזים?!"), לבחירת חומרים ("שווה להציץ שוב על הבריקים"), לבחירת צבעים ("אולי נצא החוצה לראות באור יום?..."), ולמעשה בליווי שוטף, והדוק עד שהיינו שלמים עם בחירותנו.

 

בטרם בחרנו בך כמי שיתכנן את ביתנו, בחנו אדריכלים רבים – אבל מעת שנפגשנו, היה משהו ברוגע שלך, בדרך הנעימה והפתיחות המחשבתית לחלום שלנו שנתן לנו את התחושה כי מצאנו את בעל המקצוע המתאים לנו.

 

כיום, בראיית ההליך בדיעבד – אנו יודעים לומר, כי היתה זו בחירתנו הטובה ביותר בכל הליך התכנון והבנייה.  

 

בלעדיך, כל זה לא היה קורה כפי שקרה.

 

אין כמוך! תודה על הכל

 

מיטל ועמרי

התלבטנו רבות את מי לבחור שיהיה האדריכל של בית החלומות שלנו, ואחרי שהכרנו את אייל זה היה ברור שהוא המועמד המנצח והוא לא אכזב.

דקדוק בפרטים הקטנים כבגדולים, ליווי וביצוע פיקוח על במסירות, תמיד זמין לענות לשאלות ולעזור בפתרון בעיות, ממשיך בלווי וייעוץ גם שנים רבות לאחר סיום בניית הבית.. בקיצור.. מומלץ בחום לכל מי שרוצה לעבור את תהליך הבנייה ולדעת שהוא בידיים טובות.

איריס וד"ר יונתן שפירא

אייל תכנן עבורנו שיפוץ מסיבי בביתנו, בית דו משפחתי ברמת החייל, וליווה אותנו בתהליך הבנייה. במסגרת השיפוץ הוגדל שטח הבית מכ - 140 מ"ר ל 200 מ"ר. נתוני הבית היו בעייתיים  - בית משנות השמונים, על מגרש שצורתו רבע עיגול, בנוי בסטנדרט נמוך (רבים מהקירות נפגשו בזויות לא ישרות) ובליבו מקלט סגור בקיר בטון שהחשיך וצמצם את הקומה התחתונה. היו גם לא מעט מגבלות תכנוניות שנבעו מדרישות העירייה ומגבלות של אחוזי בניה, קווי בניין וכו'. בזכות המעוף של אייל והיכולת שלו לראות ולהכניס אור ואוויר לחלל הבית, קיר הבטון נוסר, הפתחים הורחבו, מדרגות הבטון הוחלפו במדרגות עץ מרחפות, בקיר חדר המדרגות נפתח חלון לכל אורכו והבית הפך מואר, מאוורר ופתוח.  את המגבלות התכנוניות אייל הצליח לפתור באלגנטיות ולהפוך ליתרונות עיצוביים.

אנחנו משפחה בת חמש נפשות, זוג הורים שלושה מתבגרים וחיות בית, מה שמבטיח תנועה ערה בכל שעות היממה ולא מעט לכלוך.  היה לנו חשוב שהבית יהיה אסתטי אך גם פרקטי – רצינו אחסון רב ונוח, חומרים עמידים וקלים לתחזוקה ומעבר נוח בין החללים. בתהליך התכנון אייל היה קשוב לצרכים והרצונות שלנו מבחינת השימושים בבית ובעזרתו יצרנו פינות נעימות, ארונות קיר שימושיים שקולטים אל תוכם את כל הבלגאן ופתרונות אחסון יעילים ואסתטיים, כאשר הפרקטיות לא באה בשום אופן על חשבון הערך העיצובי. הרגשנו שהוא רואה יחד אתנו את החיים בבית וחושב לעומק על הדרך הטובה ביותר שבה הבית יעבוד עבורנו במקום שאנחנו נתאים את עצמנו אליו.

לא פחות חשוב – היה לנו דיאלוג נוח ונכון בנושא התקציב, שיכול להיות מכשול לא פשוט. היה לנו ברור מראש שאנחנו רוצים לשמור על תקציב הגיוני ולא להתפרע בהוצאות, ואייל ידע לסייע לנו בבחירת החומרים הנכונים שנתנו לנו תוצאות נהדרות מבחינת המראה ולא הכניסו אותנו לפשיטת רגל. בתהליך הבניה אייל יצר קשר נהדר עם כל הגורמים המעורבים – הקבלן, מפקח הבניה, הספקים השונים. הרגשנו שיש צוות שעובד בהרמוניה למטרה אחת – לבנות את הבית הטוב והיפה ביותר בשבילנו. זה ממש לא מובן מאליו, ולאישיות הרגועה והנעימה של אייל יש קרדיט גדול בעניין.

היום, שלוש שנים אחרי תום הבנייה, יש לנו בית מרווח, מואר ונעים שמתאים בדיוק לצרכים שלנו. הגינה הירוקה נשקפת מהחלונות הגדולים, אור יום נכנס בשפע אך אינו מסנוור, ופשוט כיף להיות בבית ולהשתמש בו. על כך – המון תודה לך, אייל!

משפחת כצנלסון, רמת החייל

תהליך התכנון של ביתנו נמשך כמה שנים ועבר כמה גלגולים הן בגלל נסיבות החיים והן בגלל התלבטויותינו שלנו. מלכתחילה מדובר באתגר מורכב של אישה אחת דעתנית (מידי), קיצרת רוח ומחפפת בפינות ואיש אחד מתלבט (מידי) ופדנט (למדי).

לאורך כל שנות התכנון היה שם איל להגשים לנו את החלומות ולחבר בין פנטזיות למציאות. מעבר למקצוענות ללא פשרות והיכולת לגשר בין רצונות שונים וצרכים מורכבים, איל הוא מסוג אנשי המקצוע הנדירים, הבטוחים ביכולותיהם מספיק בשביל לא לתת לאגו לנהל אותם. גם בנקודות (הספורות) בהן לא הצליח לשכנע אותנו בהחלטות העיצוביות שלו, איל תמיד זכר שבסופו של דבר בבית הזה אנחנו נחייה.

לא רק בשלבי התכנון, אלא גם בזמן הבנייה איל היה שם תמיד לסייע בכל משבר והתלבטות. התוצאה היא שגם שנתיים אחרי תום השיפוץ אנחנו שמחים בתוצאה כל יום מחדש.

והכי חשוב, הרווחנו חבר.

 

!תודה רבה איל יקירנו

קרין ואלישע שור

לאור גודל האתגר הכרוך בבנית בית, מורכבותו וחשיבותו עבורינו עשינו קצת שעורי בית ולאחר מחקר מקיף הגענו עם הציפיות הבאות:

  • שהאדריכל יבין מה אנחנו רוצים, מה אנחנו צריכים ומה אנחנו יכולים להרשות לעצמנו

  • שיתרגם את כל האמור לעיל על פי מה שיהיה ישים בשטח מבחינת הביצוע, העלות ומבחינת הטווח הארוך - תחזוקתית, ואסטתית (מישהו ה גדל בבית עם 'שפריץ'?)

  • שהבית יהיה בית יפה ומודרני על אף המגרש המאתגר מאוד

 

אצלנו נוסף גם אתגר ספיציפי - סמוך לסוף התכנון הראשוני עברנו לארה"ב כך שכל שלב ההכנות, הבניה והגמרים כולל שינויים של 'תוך כדי' (בריכה, מרתף, וכו') נעשו בשת"פ טרנס אטלנטי – דבר שדרש אמון ותאום ברמה שקשה לתאר.  סופו של דבר שסמכנו על איל יותר מאשר על עצמנו, נעזרנו בו בקשת של נושאים נוספים כמו חות דעת על בעלי מקצוע ובחירת חומרים והמשכנו להיתייעץ ולהיעזר בו בכל דבר ועניין לאורך כל הפרוייקט, והיו לא מעט כאלה.

הציפיות נענו במלואן ובתור בונוס איל הפך את הצורה המאתגרת של המיגרש ליתרון גדול כך שהבית יצא מוצלח יותר מאשר ציפינו...

לפרטים – dan_hochberg@hotmail.com